Uygulayabileceğiniz pratik bakım işlemleriyle salonunuzdaki tüm kardio ve kas geliştirme ekipmanlarının hizmet ömrünü uzatabilir ve ürünlerimizin performanslı bir şekilde kullanım noktalarında üyelerinize daha iyi hizmet vermesini sağlayabilirsiniz.

Cardio ürünlerin koruyucu bakım prosüdürleri

Ürünlerimizin sorunsuz ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamak için tüm önleyici bakım uygulamaları belirli periyodlarda düzenli bir şekilde yapılmalıdır.

Her kullanımdan Sonra

 •  Ürün üzerine dökülen her türlü sıvıyı derhal silin. Her antremandan sonra hafif nemli bezle ter ve sıvıları temizleyiniz.


Haftalık - Aylık Bakım

 •  Cardio ürünlerin haftalık-aylık bakım periyodlarında motor ve elektronik bölümlerinin vakum yoluyla temizlenmesi gerekmektedir.Koşu bandlarının elektrikle teması kesildikten sonra motor kapağı açılmalı ve vakum yoluyla motor ve elektronik donanım etrafında biriken toz v.b maddeler temizlenmelidir.
 •  Cardio ürünlerin nabız aparatları kullanıcıların ellerindeki ter yada çeşitli losyonların teması sonucu hassasiyetini süreç içerisinde azaltabilir bunun önüne geçebilmek için sadece nabız aparatları alkol ile dezenfekte edilebilir.
 •  Ürünlerin elektrik kabloları kontrol edilmeli ezilme yırtılma gibi durumlarda teknik servis ile temasa geçilip sözkonusu parçalar değiştirilmelidir.
 •  Koşu bandlarının parkurları hafif sabunlu nemli bez ile haftalık olarak düzenli bir şekilde temizlenmelidir.(Kullanıcıların kirli ayakkabılar ile ürünü kullanmamaları takip edilmelidir).
 •  Koşu bandlarının silikon sprey ile zemin yağlanmasının düzenli olarak yapılması koşu bandınızın kullanım ömrünü uzatacak en önemli unsurlardandır.


Yıllık Bakım

 Ürünlerin kablolarının kontrolü yapılmalı varsa aşınmış parçalar yetkili teknik servis tarafından değiştirilmelidir.

Çalışma istasyonlarının koruyucu bakım prosüdürleri

Günlük bakım

 •  Döşemelerin%10 sıvı deterjan %90 su karışımı ile nemlendirilmiş bez ile silinmesi.
 •  Çalışma istasyonlarının metal çerçevelerinin hafif nemli bez ile temizlenip kurulanması.  


Haftalık - Aylık bakım

 •  Gevşemelere karşı vidaların kontrol edilmesi varsa sıkılaştırılması.
 •  Kabloların aşınmaya karşı kontrol edilmesi.
 •  Ağırlık bloklarının kontrol edilmesi ve kılavuz çubuklarının silikon sprey ile yağlanması.
 •  Metal çerçevelerin aşırı yoğun kullanım noktalarında araba cilası kullanılarak cilalanması(Aylık olarak yapılması tavsiye edilir).

Spor hekimliği ve egzersiz fizyolojisi alanında yapılan son araştırmalar yeterli bir ısınmayı takiben yapılan anaerobik egzersizin metabolizma hızını arttırdığını ortaya çıkartmıştır.

·         En ideal egzersiz tüm vücudu kullanarak yapılan egzersizdir. Denge, nefes, koordinasyon ve vücudun farklı farklı bölgelerindeki kasların birbirine zıt çalışmasına özen gösterilmelidir.

·         Aerobik egzersiz yaparken günde ortalama 30-40 dakika geçilmemelidir.

·         Eğer hekiminiz vücudunuzun yoğun bir egzersiz programına dayanabileceğini söylüyorsa limitlerinizi zorlayabilirsiniz.

·         İdeal koşullarda yapılan aerobik egzersizin hem bir DETOKS hem de anti-depresan etkisi olduğu unutulmamalıdır.