N O V A   S P O R T

Toplu konut fitness alanları

17-04-2023

Image

Toplu konut fitness alanları için çözümler…

Toplu konut alanlarında fitness merkezleri tasarlarken nelere dikkat etmelisiniz?

Son derece rekabetçi olan emlak piyasasında, toplu konut projelerinde satış ve kiralama talebi yaratmak için birinci sınıf olanaklar sunmak her zamankinden daha önemli hale gelmiştir.

Binanızdaki en önemli olanaklardan biri fitness merkezidir.

Proje yöneticileri, mimarlar, danışmanlar, geliştiriciler, mülk ve tesis yöneticilerinin tümü, fitness alanını mülk için mükemmel bir değer artırıcı fırsat olarak görmelidir. Bu nedenden dolayı yeni inşaatınızı planlarken veya mevcut spor salonu alanınızı güncellerken göz önünde bulundurmanız gereken birçok faktör vardır.

Günümüzde insanlar artık konutlarını seçerken kolaylık arıyor. Her şey dahil konseptinde bir tatil gibi, her şey dahil kapsayıcı konut ortamı talebi günden güne yükseliş eğilimi gösteriyor. İyi tasarlanmış bir spor salonuna sahip olmak projelerin satış ve kiralama değerlerinde ciddi oranda artışa neden olması sebebiyle, gün geçtikçe daha fazla geliştirici projelerindeki fitness ortamlarına daha profesyonel bir yaklaşım gösteriyor.

Öyleyse, konut projenizde bir spor konforu planlarken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli unsurlar nelerdir?

Image

Spor salonunu kim kullanacak?

Odak noktanız, onu kullanan insanların hedeflerini destekleyen bir spor salonu inşa etmek olmalıdır. Bu çerçevede kullanıcı profilinize uyumlu tasarım ve düzene sahip spor ekipmanları tercih edilmelidir. 55 yaş ve üzeri kullanıcılar için uygun egzersiz alanı ile genç nüfusu hedefleyen egzersiz alanlarındaki ürün yapıları değişiklik gösterecektir. Söz konusu durum, kadın ve erkek kullanıcı grupları için de geçerlidir.

Nova Sport bu alanda kişisel danışmanınız olarak hareket eder. Fitness tesisinizi sakinlerinizin onu kullanmak istediği şekilde tasarlayarak, fonksiyonel egzersiz alanları oluşturmanızda yardımcı olur.

Konumunuzu akıllıca seçin!

Öncelikle karanlık bir bodrum katında spor yapma günleri sona erdi. Site sakinlerini, ekipmanların ve ortamın gürültüsünden olumsuz etkilemeyecek, onları fitness hedeflerine bağlı kalmaya teşvik eden ilham verici bir yer seçmelisiniz. Unutulmamalıdır ki, egzersiz konforu için ferah bir alan en önemli unsurdur.

Image

Elektrik altyapınızı kontrol edin!

Çoğu kardiyo makinesinin çalışması için elektriğe ihtiyaç duyulmaktadır, ancak iyi bilinmeyen şey, prizleriniz için doğru yer ve güç kaynağınız için gerekli kapasitedir. Altyapınızın tüm elektriğe ihtiyaç duyan ekipmanlarınıza güç sağlamak için doğru yerlerde ve doğru kapasiteye sahip olduğundan emin olmalısınız.

Örneğin, spor salonunuzdaki en yoğun kullanım saatlerini ve bunun güç kaynağınızı nasıl etkilediğini göz önünde bulundurmalısınız. Yoğun kullanım için önceden plan yapmıyorsanız ve kardiyo makinelerinin kullanım sıklıklarına uygun konumlandıramamışsanız, rutin olarak sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Projenizin yeni bir inşaat mı yoksa mevcut bir alanı yeniden biçimlendirmek mi olduğu hiç önemli değil, fitness alanınızın stratejisini planlamak ve ideal fitness çözümlerinizi oluşturmanıza yardımcı olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp (Destek)